باشگاه فرهنگی ورزشی شهروند نکا

 
تیم فوتسال شهرداری نکاء پس از دو سال حضور در لیگ دسته دوم جواز حضور رقابتهای لی
نویسنده : علی سفیدیان - ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/٩
 

تیم فوتسال شهرداری نکاء پس از دو سال حضور در لیگ دسته دوم فوتسال کشور و تجربه روزهای سخت و پرفراز و نشیب زیاد بالاخره موفق شد جواز حضور رقابت های لیگ دسته اول فوتسال کشور را بدست آورد.

به گزارش مازندلیگ، بازیکنان و اعضای کادر فنی این تیم شامگاه یکشنبه 7 آبان ماه قراردادهای خود را در هیئت فوتبال مازندران به ثبت رساندند.

به همین منظور گفتگویی را با احد جعفری سرمربی شهرداری نکاء انجام دادیم که ماحصل آن را در زیر می خوانید:

** ما برای صعود به لیگ دسته اول فوتسال خون دل خوردیم و سختی های زیادی را تحمل کردیم. این سختی ها هم شامل مسائل فنی و هم مسائل مالی می شد. ما یک پنجم تیم هایی که حتی سقوط کردند هم هزینه نکردیم بنابراین می توانیم به ارزش کار بزرگی  بازیکنان شهرداری نکاء انجام داده اند، پی ببریم.

** نمی خواهم وارد ریز مسائل گذشته شوم و اعتقاد دارم باید از آنچه که در گذشته سپری کرده ایم درس بگیریم چرا که از حالا وارد مرحله و دوران جدیدی شده ایم و باید از تجربیات گرانبهایمان به نحو احسن استفاده کنیم و از صعودمان لذت ببریم.

** تیم شهرداری نکاء برخواسته از دل مردم است و هواداران، جزء لاینفک این باشگاه به حساب می آیند. به نظرم یکی از مهم ترین و عمده ترین دلایل صعود ما پس از سالها حضور در دسته دوم، همین حمایت هواداران بود و من دست تک تک آنهایی که عاشقانه ما را در خانه و حتی خارج از خانه مورد لطف خود قرار دادند، را می بوسم.

** جا دارد از مسئولان شهر نکاء از جمله نماینده محترم مردم شرق استان، فرماندار، شورای شهر، شهردار محترم، رئیس اداره ورزش و جوانان نکاء، مدیرعامل محترم تشکر کنم که یاری گر ما در کسب این موفقیت بودند.

** تشکر ویژه ای از سرپرست تیم، آقای محمد شکری انجام می دهم چرا که ایشان یک الگوی اخلاق در شهرماست و از همکار و دوست عزیزم آقای حمید بخشی نیز تشکر می کنم که در مقاطع حساس توانایی های ایشان به کمک من و تیم شهرداری نکاء آمد و بدون شک جای خالی ایشان در تیم ما در فصل پیش رو احساس خواهد شد که من امیدوارم بتوانیم به نوعی با این مسأله کنار بیاییم. امیدوارم آقای بخشی هر جا که هست در کارش موفق باشد و به آرزوی های بزرگی که در سر دارد هرچه زودتر برسد و این امر دور از دسترس هم نیست.

** امروز در ورزش پول حرف اول و آخر را می زند. من نمی توانم به دروغ بگویم استعفای من در اواسط فصل گذشته به مسائل مالی ارتباطی نداشت اما باید عرض کنم که اگر هم از این بابت مسئله ای وجود داشت یقیناً برای کل مجموعه بود چرا که من در آن مقطع خواستم با این کار، مسئولان را وادار به تزریق پول به بازیکنانم کنم تا بلکه در ادامه راه بتوانند با روحیه بهتری بازی کنند. وقتی تیم من با هیوندا و مینی بوس به مسافرت های خارج از خانه اعزام می شد من لازم دیدم تا استعفایم را تقدیم مدیرعامل تیم کنم.

** گذشته از مسائل مالی، فشارهای زیادی هم در آن مقطع از فصل بر من وارد شده بود. واقعیت این است که من در نکاء هم منتقدان منصف داشتم و هم منتقدان مغرض! همه می دانند که من انسان انتقادپذیری هستم و هر کسی هر حرفی می زد به روی چشمانم می گذاشتم. حتی اگر در بحث فنی تیم هم اگر صحبتی مطرح می شد و من می دانستم که اشتباه است اما باز هم من در آن حرف فکر و تعمق می کردم تا شاید در جایی به درد من و تیمم بخورد.

** من در لیگ دسته دوم تنها یک سرمربی نبودم. من هم مربی بودم، هم تدارکات بودم و هم کارهای اداری باشگاه را پیگیر می کردم. زمانی که از سرمربیگری تیم استعفاء دادم با اصرار مسئولان مبنی بر عدم پذیرش آن مواجه شدم که من پیشنهاد دادم به جای سرمربیگری در جای دیگری مثلاً در ارکان مدیریتی باشگاه قرار بگیرم که بازهم با مخالفت دوستان مواجه شدم که به ناچار به کارم به عنوان سرمربی تیم ادامه دادم.

** در حال حاضر بسیار خوشحالم که بالاخره تلاش های این مجموعه جواب داد و ما توانستیم صعود کنیم چرا که با صعود شهرداری به لیگ دسته اول موجی از شادی در دل فوتسال دوستان نکایی ایجاد شده است و شور و شعفی بی سابقه در همه آنها به وجود آمده است. آنها برای شروع مسابقات لیگ دسته یک لحظه شماری می کنند و ان شاالله همه شاهد خواهند بود که مردم نکاء برای موفقیت تیم محبوب شهرشان سنگ تمام خواهند گذاشت و لحظه ای دست از حمایت از آن برنخواهند داشت.

** طبیعی است که همه افراد یا مجموعه ها همیشه بدنبال این هستند که آراء کمیته انضباطی به سود آنها باشد و در جهت رسیدن به آن دست به هر کاری بزنند. مسئولان تیم مقاومت البرز هم از این قاعده مستثنی نبودند. اما باید بگویم از روزی که ما متوجه تخلف تیم مقاومت البرز شدیم باور کنید فقط خداوند بود که به ما کمک کرد تا بتوانیم حق خودمان را بگیریم. بنده و آقای شکری سرپرست محترم تیم شاید حدود یک ماه تمام در راه نکاء به تهران و همچنین کرج بودیم و بدون هیچ پشتیبانی، درصدد گرفتن حق مان بودیم. کرجی ها با استفاده از نفوذی که داشتند تلاش زیادی برای شکستن رأی کمیته انضباطی انجام دادند که تأکید می کنم فقط و فقط لطف خدا شامل حال ما شد و ما توانستیم حق مردم نکاء را بگیریم و دسته اولی شویم.

** من یقین دارم نگرش مردم مازندران نسبت به تیم شهرداری نکاء عوض خواهد شد و به چشم نماینده استان به آن نگاه خواهند کرد. همانطور که ما در سالهای گذشته به تیم هایی همچون شهروند بابل و علوم پزشکی ساری به چشم نمایندگان استان نگاه می کردیم.

** طی نشست هایی که با شهردار و اعضاء محترم شوراء شهر نکاء داشتیم، آنان نظر مساعدی دارند تا به تیم ما کمک کنند. من از طریق رسانه شما از طرف شهردار و اعضاء شورا نکا این قول را می دهم که آنان حتی در تمرینات ما حاضر شده و علاوه بر مساعدت های مالی، حمایت معنوی خودشان را هم از تیم شهرداری نکاء انجام دهند. آنان به فوتسال علاقه مند است و همواره به نکایی بودنشان افتخار می کنند.

** آقای شهردار اخیراً به بنده حرف جالبی زد که من آن را به بازیکنان انتقال دادم. او گفت: "شما تا پارسال دست تان شکست تا تیم تان را به دسته یک بیاورید اما اگر امسال سقوط کنید، کمرتان خواهد شکست" و من یقین دارم آقای شهردار با این نگاه مطمئناً نخواهد گذاشت که این اتفاق بیفتد و از ما حمایت خواهد کرد.

** ما حدود 2 هفته است که تمرینات مان را آغاز کرده ایم و در 2 نوبت صبح و عصر تمرینات مان را دنبال می کنیم. چند بازیکن خوب و با سابقه را جذب نمودیم. آقای فرهاد کشاورز از مربیان خوب کشور که سرمربی فصل گذشته مقاومت البرز بوده، به ما اضافه شده است.

** با توجه به اینکه زمان زیادی را از دست داده ایم، متأسفانه اصلاً بدنسازی نکرده ایم اما بنده و همکارانم بسیار امیدوار هستیم تا تجربه چندین ساله مربیگری خودمان را در کنار هم بگذاریم تا با همت بازیکنان بتوانیم نتایج درخور شأن فوتسال نکاء و مازندران را کسب کنیم.

چیزی که در راه رسیدن به موفقیت در لیگ دسته اول به ما کمک شایانی می کند، انگیزه زائدالوصف بازیکنان است که برای حضور در مسابقات و به نمایش گذاشتن شایستگی هایشان لحظه شماری می کنند. البته تمریناتی در نظر گرفته ایم که حدالامکان تا زمان شروع مسابقات بازیکنی مصدوم نشود و بتوانیم با همه دارایی هایمان وارد بازیها شویم.

** حمید سالاری (کاپیتان تیم ملی امید فوتسال و بازیکن سابق راه ساری)، علی علیرضایی (بازیکن سابق راه ساری)، محمد معدنی (از کرج) و میثم مولایی (از تهران) از جمله بازیکنانی هستند که تاکنون موفق به جذب آنها شده ایم و در صدد هستیم تا از شهرهای مختلف استان و علی الخصوص نکاء بازیکنان شایسته دیگری را نیز به تیم اضافه کنیم تا بتوانیم در اولین سال حضورمان در لیگ دسته اول حضور پرفروغی داشته باشیم.

** این قول را به جوانان خوب نکایی می دهم که ان شاالله به زودی تمرینات تیم های جوانان و امید شهرداری نکاء را برای پشتوانه سازی تیم بزرگسالان این باشگاه آغاز خواهیم کرد.

** با توجه به شور و شعفی که در بین مردم نکاء برای حمایت از تیم شهرشان در لیگ دسته اول فوتسال به وجود آمده ان شاالله با کمک و حمایت آنها به لیگ برتر فوتسال صعود خواهیم کرد. جالب است بدانید که ما در طی دو سال اخیر تنها یک باخت در نکاء داده ایم. من امیدوارم این روند را در دسته یک هم ادامه دهیم و بتوانیم سهمیه مازندران در لیگ برتر فوتسال کشور را در کنار راه ساری به عدد 2 برسانیم.

از تماشاگران فهیم نکایی انتظار داریم تحت هیچ شرایطی دست از حمایت از تیم شان برندارند. بهترین کمکی که آنها می توانند به تیم فوتسال شهرداری نکاء انجام دهند، صبور بودن آنهاست. امیدوارم آنها به جوانان شهرشان فرصت دهند تا خودشان را به آنها ثابت کنند چرا که اگر روی سکوهای حاشیه و تنش ایجاد شود ناخداگاه این حواشی به بدنه تیم سرایت کرده و تمرکز لازم را از بازیکنان خواهد گرفت.

از مسئولان محترم می خواهم که شهرداری نکاء و هواداران متعصبش را ببینند. این تیم اوقات فراغت خیلی از جوانان شهر نکاء را پر می کند. آنها حتی سر تمرینات ما حاضر می شوند و ما از حضور آنها شرمنده می شویم. باز هم تأکید کی کنم امیدوارم مسئولان ما را ببینند.

منبع : مازند لیگ