باشگاه فرهنگی ورزشی شهروند نکا

 
مصاحبه اختصاصی با یاسر ابراهیمی بازیکن ارزشمند شهرداری نکا
نویسنده : علی سفیدیان - ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٢/٦/٢٠
 

فوتسال را از کجا و از چه سالی بطور حرفه ای آغاز کردید؟

- فوتسال را از سال 1382 در تیم شهدای پژمان ساری در لیگ برتر استان شروع کردم وطی دو فصل حضور در این تیم، آقای گل لیگ یک استان شدم.- در سال 83 آقای سعید بسطامی مرا به تیم جوانان راه ساری در لیگ برتر کشور دعوت نمود و بهمراه این تیم نائب قهرمان کشور شدیم . سپس آقای رعدی بنده را به تیم بزرگسالان راه ساری انتخاب کردند و تا امسال در این تیم بودم در این چند سالی که در این تیم بودم.- دو سال عضو تیم ملی جوانان ایران زیر نظر مرحوم عدالتخواه و امیر شمسائی و دو سال نیز عضو تیم ملی امید ایران زیر نظر آقای جوراند یرو دورتا مربی برزیلی کار کردم.

شما سالها در لیگ برتر با مربیان بزرگی کار کردید آیا نسبت به کادر فنی جدید شناخت کافی دارید؟

مطمئنآ اگر شناخت کافی نداشتم به این تیم نمی آمدم .آقای احد جعفری از دوستان قدیمی بنده هستند و در طی این چند سال با هم در ارتباط بودیم.تیم شهرداری نکا مثل خانه خودم می باشد دوست داشتم در این تیم توپ بزنم که امسال توفیق شد در خدمت این تیم و مردم خوب و فوتسال دوست شهرمان باشم .آقای احد جعفری از آینده های فوتسال کشورمان هستند و انشااله با کمک همه امسال لیگ برتری خواهیم شد.

دلیل جدایی شما از راه ساری و پیوستن به شهرداری نکا چه بود؟

من هفت سال جوانی ام را در این تیم گذراندم و با تمام کاستیهایش ساختم متاسفانه سال قبل ، اوج کاستی ها در این تیم بود و دیگر ماندن در این تیم به صلاح من نبود در ضمن یکی از بهترین دوستانم نیز از این تیم جدا شده بود که تحمل بدون او برایم سخت بود.آمدنم به شهرداری هم قسمت بود همه چیز دست به دست هم داد تا به این تیم ملحق شوم .در ضمن جا دارد از آقای سرهنگ عنایتی(مدی عامل محترم باشگاه)،آقای شکری(سرپرست) و آقای احد جعفری(سرمربی) تشکر کنم که از هیچ کوششی برای آمدن من به این تیم دریغ نکردند چون بابت صدور رضایتنامه ام از راه ساری مشکلات زیادی وجود داشت که خدا را شکر توسط این بزرگواران مرتفع گردید.

بهترین و بدترین خاطره ورزشی تان چیست؟

رشته فوتسال پر از خاطره می باشد چه بردش و چه باختش ولی بهترین خاطره ام قهرمانی در مسابقات دانشجویان جهان در کشور هلند بود. همه باختها جزء بدترین خاطرات ورزشی ام هستند ولی سال 90 همراه شد با سقوط تیم راه ساری به دسته اول جزء بدترین خاطراتم بود که امیدوارم هیچوقت تکرار نشود.

از اینکه برای شهر خودت بازی میکنی چه احساسی داری؟

 احساس خیلی خوبی دارم که در شهر خودم و مقابل همشریانم بازی میکنم و امیدوارم امسال با صعود به لیگ برتر همشهریان خودمان را خوشحال کنیم.

شما در تیم دانشجویان جهان حضور دارید لطفا توضیحاتی نیز در این خصوص بیان کنید؟

مسابقات جهانی دانشجویان هر ساله در یکی از کشورهای اروپایی برگذار میشود و از ایران دانشگاه آزاد به نمایندگی از دانشگاههای ایران در این مسابقات شرکت میکند که همواره یکی از مدعیان قهرمانی می باشد. دوره گذشته که در کشور هلند برگزار گردید من نیز در این مسابقات بودم که قهرمان شدیم .امسال هم قرار است مسابقات در کشور بلژیک برگزار گردد که انشا الله اگر مشکلی پیش نیاید در این دوره از مسابقات نیز خواهم بود.

در خاتمه اگر صحبت خاصی دارید بیان کنید.

در شهر نکا جوانانی هستند که از پنانسیل بسیار بالایی برخوردار می باشند و امیدوارم با سعی و تلاشی که از خود نشان میدهند به هدفشان برسند هر چند نگاه تیز بین کادر فنی تیم جهت شناسایی این دسته از جوانان نیز بی تاثیر نیست که تا سالیان سال بتوانیم این تیم محبوب و مردمی را بیمه نماییم.

در خاتمه از همسرم که در این چند سال تمام سختی های زندگی یک ورزشکاررا تحمل کرده کمال تشکر را دارم.در ضمن از مربیان خوبم که در این چند سال برایم زحمت کشیدند :آقای استاد علی رعدی،آقای نعمتی ،آقای بسطامی،آقای نجاریان،آقای علیرضا هاشمی تشکر می کنم و دست تک تک آنان را می بوسم.در ادامه امیدوارم بتوانیم با حمایت همه جانبه مردم فوتسال دوست همچنین مسئولین دلسوز شهرستان با صعود به لیگ برتر جشن قهرمانی بر پا نماییم.