باشگاه فرهنگی ورزشی شهروند نکا

 
مهدی نعمتی: از لحاظ فنی بسیار خوب بودیم ولی تمام کننده نداشتیم
نویسنده : علی سفیدیان - ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٢/۱۱/۱٢
 

به سراغ یکی از بنیانگزاران فوتسال در استان مازندران رفتیم و گفتگویی با این بزرگوار انجام دادیم که شما عزیزان را به خواندن این مصاحبه دعوت میکنیم.

برای بازدیدکنندگان بفرمایید که وضعیت شما و تیم شهرداری نکا به کجا رسیده است ؟

با سلام به شما

من از هفته پنجم در حالی که تیم یک امتیاز کسب کرده بود به تیم شهرداری رفتم و اوضاع تیم اصلا خوب نبود و سعی کردم با تلاش بسیار و همکاری کادر فنی و اکثر بازیکنان ، زحمات کادر قبلی را در جهت موفقیت به نتیجه برسانیم

شما توانستید نتایج قابل قبولی هم کسب کنید

بله ، موفقیت های خوبی هم کسب شد ولی در آخر نیم فصل اول وارد بحران شدیم و مشکلات نمایان شد

لطفا درباره این بحران بیشتر توضیح دهید

چند بازیکن در رابطه با قرارداد مالی و دریافت هایشان با تیم به مشکل خوردند و مسئولین تیم تلاش بسیاری در رفع آن نمودند ولی کافی نبود زیرا دو بازیکن موثر وخوب تیم بدلیل مشکلات مالی و رفاهی که داشتند و اینکه در موقع قرارداد حقشان رعایت نشده مشکلاتشان با تیم بیشتر و بیشتر شد تا جاییکه دروازه بان تیم خواهان جدایی و رفتن به تیم دیگری شد که با پا در میانی مدیرعامل محترم آقای صادقی نوا و یک از بستگان نزدیکش از رفتن منصرف شد ولی قرار شد قراردادش ترمیم شود و پس از آن هم بهترین گلزن تیم و امید گلزنی ما بر سر مسایل مالی و رفاهی وحتی بگفته خودش نگرفتن کفش بازی ،همکاریش را با تیم کمتر کرد واین تمرین نکردنها در فضای تیمی برایش مصدومیت بهمراه داشت ودر چهار بازی آخر نتوانستیم از او استفاده کنیم  و اینگونه بحران عمق پیدا کرد .

برای رفع مشکل گلزنی چرا در نیم فصل بازیکن نگرفتید ؟

اولا بازیکن تمار عیار که در وسط لیگ بیرون نمی نشیند دوما از نظر مالی تیم در مضیقه بوده و توان پرداخت قرار داد آنچنانی نداشته ولی در بین کسانی که در تمرینات نیم فصل آمدند دو بازیکن گرگانی از لیگ 2که مبلغ درخواستی شان مناسب بود مورد پسند قرار گرفتند که می توانستند مشکلات تیم را برطرف کنند ولی با گفتن اینکه تیمشان به آنها رضایتنامه نمی دهند نیامدند و مسئولین تیم ما هم زحمت رفتن به گرگان وپیگیری و سماجت جذب آنها را بخود ندادند و ماجرا ختم بخیر نشد

دلیل باخت های پیاپی این اواخر تیم شهرداری چه بود ؟

اگر توجه کنید از روزی که آمدم تا قبل از بازی اصفهان در نکا هم بازی های خانگی را با برد سپری کردیم ولی تیم همچنان با مشکل گلزنی مواجه بود و همانطور که قبل گفتیم گلزن تیم هم بر سر مسائل مالی همچنان با تیم مشکل داشت و حضور بسیار کمرنگی داشت و شخص دیگری که بتواند مشکل گلزنی را حل کند نداشتیم و در این راه آزمون و خطای بسیاری را تجربه کردیم ولی همچنان موقعیت های فنی صددرصدی گل را به ثمر نمی رساندیم تا اینکه در کاشان به تیمی که حتی یک برد نداشت با از دست دادن موقعیت های گل بسیار، متاسفانه باختیم و پس از این بازی برای اینکه فشار روی بازیکنان نباشد مشکل فنی تیم را بدون بهانه متوجه خودم کردم و به مسئولین پیشنهاد دادم برای بهبود وضعیت تیم و اینکه روند بردهای خانگی قطع نشود سرمربی یعنی خودم را تغییر دهند و حتی در آن موقع و فقط برای آن مقطع از حق و حقوقم که در نیم فصل دوم حتی یک ریال هم نگرفته بودم گذشتم . اما آنها قبول نکردند و اصرار به ادامه ی کار داشتند.

پس به کار ادامه دادید ؟

بله . در نکا به اصفهان نتیجه را یک بر صفر واگذار کردیم و آنها از من خواستند که برای ادامه ی کار دستیارانم را تغییر دهم که نپذیرفتم ، زیرا دست یارانم هم از مربیان خوب استان بودند و هم اینکه به طور جدی و خیلی خوب کارشان را در تمرینات انجام میدادند و اگر مشکل فنی بود باید من سرمربی را تغییر میدادند زیرا تیم ما از نظر فنی بسیار خوب کار میکرد ولی تمام کننده نداشت به طوری که چهار بازی آخر را با یک گل واگذار کردیم .

چرا تغییر مربیان شما را خواستار بودند ؟!!

فکر کنم آنها درخواست بازی کردن یا نکردن بعضی ها را داشتند که خواهان انتقال این مطالب به من بودند را نپذیرفته و همیشه میگفتند و باید هم میگفتند که ( سرمربی تیم در بازی کردن یا نکردن تصمیم گیرنده است ) واین به مزاق بعضی خوشایند نبود.

در ادامه ی کار چه اتفاقی افتاد ؟

3 روز از باخت به زاگرس دز اهواز میگذشت که به هیچ وجه مستحق باخت نبودیم گفتند که تمرینات را شروع کنیم و من درخواست جلسه ای با حضور ریاست محترم هیات مدیره و مدیرعامل محترم و سرپرست محترم تیم رانمودم که قبول کردند و ساعت 16:30 قرار جلسه گذاشتند ولی جالب این بود که خبر داشتم روز قبل سرپرست تیم با 4 بازیکن که دو تن از آنها اصلا شرایط بازی کردن در لیگ یک را نداشتند جلسه داشت و قرار تغییر و تمرین گذاشتند در حالی که ما در جلسه شروع تمرینات و رفع مشکلات بودیم در همین ساعت برای تیم با یک مربی دیگر تمرین گذاشتند !! و من از مدیرعامل محترم در این باره سوال کردم که این خبر درست است یا خیر و ایشان انکار کردند و گفتند با مربی دیگری صحبت نشد اما خبری که داشتم درست بود و تیم در حال تمرین با مربی جدید بود . پس از مباحث مختلفی که بیان شد درخواست کردم که در تمرین حضور یابم و من شرایطی که برای موفقیت باید اتخاذ شود بیان کردم

شرایط شما برای ادامه کار چه بود ؟

حضور مستمر و بی چون و چرای منوچهر زاهدی در تمرینات ، رفع مشکلات مالی و رفاهی وی و سایر بازیکنانی که زحمت زیادی را در تیم متحمل میوند و گاها در اکثر دقایق بازی در زمین هستند همچنین کنارگداشتن بازیکن حاشیه ساز و کسی که به دلیل ضعف فنی زبانش بیشتر از جسمش در تیم فعالیت میکرد به علاوه رفع مشکل پرداخت قرارداد بنده و سایر اعضای کادر فنی که از نیم فصل پرداخت نشد را خواستار شدم.که همه حتی سرپرست و مالک تیم هم قبول داشتند و قرار شد که فردا صبح زنگ بزنند و برنامه تمرین را هماهنگ کنیم که همانطور که پیش بینی میشد فردایش خبری نشد . زیرا تیم همچنان با مربیان جدید که اضافه میشدند در حال تمرین بود . هرچند آنها و فعالیتشان قابل احترام است اما دستیاران من نبودند و تصمیم گیری در مورد نفرات کادر فنی از حقوق سرمربی بود و هست.

صحبت پایانی شما را میشنویم "

با توجه به این که تیم دو بازی خانگی و یک بازی هم در اهواز با تیمی که میتواند بازی 6 امتیازی باشد دارد آرزوی موفیت برای تیم شهرداری را دارم تا سهمیه تیم در لیگ حفظ شود.

منبع : مازند اسپرت