وضعیت تیم های حاضر در گروه شمال لیگ دسته اول فوتسال کشور

گزارش اجمالی از وضعیت تیم های حاضر در گروه شمال لیگ دسته اول فوتسال کشور

تیم فوتسال شهرداری نکا که فصل گذشته با قرار گرفتن در رده ششم گروه الف به کار خود پایان داده بود ، برای فصل جدید مسابقات در سال ۹۳ به دنبال بهره گیری از هواداران پرشور خود می باشد. تیم شهرداری نکا به نوعی پرطرفدار ترین تیم مسابقات لیگ دسته اول است که اخیرا با برطرف شدن مشکلات مالی خود توسط سهام دار و حامی مالی جدید باشگاه (شرکت توسعه عمرانی تندیس نکا) با قدرت هر چه تمام تر پا به میدان خواهد گذاشت.

تمرینات تیم شهرداری نکا از دو ماه پیش با هدایت احد جعفری آغاز شده و رضا پیری و حمید غیبی دست یاران او می باشند. در این فصل شهرداری نکا با در اختیار گرفتن چند بازیکن غیر بومی در پست های مختلف ،تیم جوانتر و متفاوتی را به میدان خواهد فرستاد.  

 

تیم فوتسال دانشکاه آزاد اسلامی تهران با خرید امتیاز تیم فوتسال پرسپولیس بهزیستی به لیگ دسته اول آمده است تا بار دیگر یاد و خاطره قدرتنمایی در سطح اول فوتسال ایران را برای فوتسالی ها زنده کند. روزگاری تیم دانشگاه آزاد نماینده اول استان تهران بود و حالا بعد از چند سال دوری با مساعدت مسئولین این نهاد، این تیم برای کسب سهمیه حضور در لیگ برتر به میدان خواهد رفت.

تمرینات تیم دانشگاه آزاد از حدود ۱ ماه پیش آغاز شده و هدایت این تیم برعهده ابوالقاسم عارفیان، مدرس فوتسال است و آقایان حسین صدقی و محمود قاضی او را در این امر همراهی می کنند. همچنین علی صانعی مربی سابق باشگاه تاسیسات دریایی تهران مدیر فنی این تیم خواهد بود.

تیم دانشگاه آزاد تا کنون مهرداد صادقی و کاظم صادقی از میثاق تهران ، سجاد تربت از هلال احمر تبریز و چند بازیکن دیگر را جذب کرده و بسیار به صعود به لیگ برتر امیدوار می باشد.

تیم فوتسال کشاورز قزوین در سالهای گذشته از تیم های خوب و بالای جدولی لیگ دسته اول بوده که همواره از شانس های صعود به لیگ برتر به حساب می رفته است اما وضعیت این تیم برای لیگ ۹۳ مساعد نیست و همچنان اوضاع نامشخص این تیم وضعیت تیمداری قزوینی ها در لیگ یک را با ابهام روبرو کرده است. اوضاع تا حدی نگران کننده است که به دلیل نبود اسپانسر درون استان ، مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین هم پیشنهاد فروش تیم را داده و علاقه ای به حفظ این امتیاز مشاده نمی شود.

اما همچنان محمود عبدالهی همراه با بازیکنان رده امید خود تمرینات را پیگیری می کند و امیدوار به رسیدن اسپانسر حتی در دقیقه نود می باشد تا تیم خوب کشاورز همچنان در لیگ دسته اول حضور یابد.

تیم فوتسال پنت هاوس مشهد که فصل گذشته با حمید بی غم با ۲۵ امتیاز در رده چهارم گروه ب قرار گرفته بود در فصل جاری به دنبال صعود به لیگ برتر می باشد و در این راه حمید شاندیزی به عنوان سرمربی و جواد کاهانی و علی همتی به عنوان مربی در کنار علی رئوف (مربی دروازبانان) و حمید تقوی( مربی بدنساز ) فعالیت می کنند. تمرینات این تیم از ۱۲ شهریور اغاز شده و با تکیه بر چند بازیکن نظیر حامد عبدالهی ، علی شیرافکن، حمید طیبی ، کمال کهن دل و … به دنبال حضوری قدرتمند در مسابقات لیگ دسته اول می باشند.همچنین علیرضا امینی سرپرست تیم پنت هاوس مشهد خواهد بود.

تیم فوتسال نیک اندیش شهرداری اصفهان فصل گذشته از تیم های خوب لیگ دسته اول فوتسال ایران بود اما در لیگ اینده دیگر شاهد حضور این تیم نخواهیم بود و این تیم با نام هیئت فوتبال اصفهان لیگ را آغاز می کند. اما شنیده های نزدیک به واقعیت خبر می دهد که توافقات نهایی با یک اسپانسر انجام شده و این شرکت خصوصی پس از تغییر اساسنامه می تواند مدارک خود را ارائه کند و در اواسط مسابقات احتمالا شاهد تغییر نام تیم هیئت فوتبال اصفهان خواهیم بود.

تمرینات تیم هیئت فوتبال از یک ماه پیش زیر نظر رضا صادقی مدرس ای اف سی آغاز شده است  . غلامحسین صمدی و مهدی کیساری دستیار اول و دوم صادقی و دکتر سعید کشاورز مربی بدنساز تیم هیئت فوتبال خواهند بود.همچنین حسین سطوت مربی دروازبانان و مجتبی اکبری سرپرست این تیم می باشند.

این تیم اصفهانی در فصل جدید با ترکیبی تمام بومی پا به مسابقات خواهد گذاشت و محمد نوید بخش دروازبان تیم ملی امید، مجید کیانی ، بهنام اورنگی ، ابراهیم حسینی بازیکنان کلیدی تیم خواهند بود. تیم هیئت فوتبال اصفهان با پتانسیل خوب با ترکیبی جوان وارد گود می شود تا بنا به شرایط لیگ به صعود امیدوار باشد.

تیم پاس قوامین دومین تیم لیگ دسته دو فوتسال در سال ۹۲ بود که البته مسابقات این دوره ماه گذشته به پایان رسید.  تیم پاس با هدف صعود به لیگ برتر و پیش گرفتن راه مقاومت البرز که از لیگ دسته دوم بدون وقفه راهی لیگ برتر شد تلاش می کند. تمرینات تیم پاس پس از وقفه کوتاهی از سه هفته پیش آغاز شده و این تیم با فراخوان جذب بازیکن سرباز به دنبال استفاده از تمام ظرفیت خود می باشد.

هدایت تیم پاس در ابتدای فصل گذشته بر عهده سرهنگ مرادی بود و از اوسط مسابقات مسعود کیانفر هدایت این تیم را بر عهده گرفت و به لیگ برتر صعود کرد. اما در فصل جدید و به دنبال عدم حصول توافق، بار دیگر سرهنگ غلامرضا مرادی سرمربی این تیم می باشد. همچنین در کادر فنی این تیم سعید دل انگیز نیز حضور دارد. سرپرست تیم پاس سید محمود معموری می باشد.

تیم فوتسال کاشی نیلو اصفهان که با کنار رفتن تیم های گیتی پسند نوین و نیک اندیش ، نماینده اول اصفهان در لیگ دسته اول می باشد در فصل پیش رو به دنبال کسب سهمیه صعود به لیگ برتر است . علیرضا افضل به عنوان مدیر فنی تیم کاشی نیلو به همراه احمد باغبانباشی هدایت تیم را برعهده خواهند داشت و امیر اسدی و آرش ذاکری زاده دستیار های باغبانباشی در لیگ دسته اول می یاشند. تیم کاشی نیلو تا کنون مهرداد جابری را از شهرداری تبریز ، مصطفی حیدری از زمزم اصفهان ، عیدی از پنت هاوس و چند بازیکن تیم نیک اندیش را به خدمت گرفته و از ۱ ماه پیش در حال برگزاری تمرینات آماده سازی می باشد.

تیم فوتسال علیصدر همدان نیز به ایران جهان مشهد واگذار شده است و فعلا وضعیت نامشخصی ندارد.

/ 0 نظر / 24 بازدید