چرا فوتسال اندر خم یک کوچه مانده است؟؟

در حالی که قرار بود مسابقات لیگ دسته دو فوتسال ایران از جمعه ۲ اسفند ماه شروع شود٬ این رقابت‌ها بدون اعلام قبلی در سایت فدراسیون و عدم اطلاع‌رسانی صحیح به تیم‌ها به بعد از عید و تاریخی نامعلوم موکول شد.

 یکی از دغدغه‌های اهالی فوتسال این است که مگر این رشته سالنی با دیگر رشته‌های سالنی مانند والیبال و بسکتبال و هندبال چه تفاوتی دارد که در عرصه‌های خبری پیشرو هستند و فوتسال با اینکه در کسب عنوان از همه جلوتر بوده، امروز دچار رخوت و کندی در پیشرفت شده. هر کسی را هم که میبینی تقصیر را گردن دیگری می‌اندازد. اما این خانه از پابست ویران است. نکته مورد نظر مشتی نمونه خروار فوتسال است.

ضعف در مدیریت و اطلاع‌رسانی درست، از جمله معایب بزرگ فدراسیون فوتبال و ارکان آن است. کمیته فوتسال جزو سرآمدان این ضعف و مدیریت غلط در  این ارکان عریض و طویل است. اگر نیم نگاهی به قسمت کمیته فوتسال٬ سایت فدراسیون فوتبال بیندازید به خوبی آگاه خواهید شد که اخبار و اطلاعات آن کاملا سوخته و پر از اطلاعات نادرست و اشتباهات بسیار است. در همین سایت بارها و بارها میزبان مسابقات جام ملت‌های آسیا را تایلند اعلام کردند و در چند خبر، اسامی تیم‌ها و بازیکنان را اشتباه ذکر کرده اند. سایتی که حتی نتایج لیگ‌های یک و دو و مناطق فوتسال را ذکر نمی‌کند و حال با این موارد، امیدی نیست که در آن لغو مسابقات لیگ دسته دوم اطلاع‌رسانی شود.

فاجعه زمانی تکمیل می‌شود که لغو این مسابقات حتی بصورت اس‌ام‌اسی و یا ایمیلی و یا تلفنی و حتی چاپاری و کبوتر پیغام‌بر به صورت درست به اطلاع مسئولین تیم‌ها نمیرسد و این خبر بصورت دهان به دهان بین تیم‌های حاضر پخش می‌شود. البته از فدراسیونی که تیم‌های حاظر در لیگ برتر فوتبال آن اسامی بازیکنان‌شان را برای شرکت در جام باشگاه‌های آسیا بصورت پستی به مقر ای‌اف‌سی ارسال می‌کنند٬ همچین حرکاتی بعید نیست.

حال شایعات دیگری نیز از لیگ دسته دوم به گوش میرسد. در حالی که در روز معرفی تیم‌ها و قرعه‌کشی مسابقات اعلام شده بود تیم‌ها بصورت هر ساله در دو گروه ۱۰تیمی تقسیم شده‌اند٬ به یک باره خبر میرسد قرار است قرعه‌کشی تغییر کرده و تیم‌ها در چهار گروه ۵ تیمی تقسیم شوند. از این جالب‌تر به موضوع مبلغ ورودیه مسابقات میرسیم. در حالی که اکثر بازیکنان حاضر در لیگ دو فوتسال ایران برای 18 هفته بازی مبلغی حدود ۱ میلیون و کمتر دریافت می‌کنند و بعضا بصورت رایگان به عشق شهرشان بازی میکنند٬ ورودیه‌ای ۱۰ میلیونی در نظر گرفته شده که یکی از عجایب فوتسال ما است.

این سوال باقی می‌ماند که آیا برنامه‌ریزی در نظر گرفته شده برای لیگ‌ها نامناسب است و یا برنامه‌ریزان توانایی انجام این کارها را ندارند؟؟؟

منبع : پایگاه اطلاع‌رسانی فوتسال ایران

/ 0 نظر / 20 بازدید