تیم‌هایی که با درایت مدیران خود در لیگ برتر ماندنی شدند

 زمزم اصفهان

تیم فوتسال زمزم اصفهان که تنها در فاصله چند روز مانده به شروع لیگ برتر تیمش بسته شد و فرصتی برای تمرین و بدنسازی و آماده‌سازی خود نداشت با مهدی محمدی کار خود را آغاز کرد و این مربی زحمت خود را کشید ولی با توجه به بی‌تجربه بودن بازیکنان زمزم و از طرفی ناهماهنگ بودن این تیم و.... نتایج نامطلوبی کسب کرد و همگان از روز اول مسابقات زمزم را یکی از اصلی‌ترین کاندیداهای سقوط می‌دانستند، اما مدیران این تیم در زمانی که لازم بود به تیم شوک وارد کردند و این شوک آوردن حسین افضلی مربی باتجربه و مطرح اصفهانی به عنوان سرمربی تیم بود، افضلی با تجربه‌ای جدید و متفاوت از فصل‌هایی که در لیگ سرمربی‌گری کرده بود مواجه شد، تیم‌های افضلی همیشه مدعی قهرمانی بودند اما تیم زمزم کاندیدای سقوط بود و وظیفه این مربی حفظ این تیم در لیگ برتر بود که این هدف با توجه به وضعیت زمزم کار دشواری به حساب میامد و برای افضلی نیز ریسک بزرگی محسوب می‌شد. اما وی تن به این ریسک داد و در نهایت موفق شد به هدف تیم که ماندن در لیگ برتر بود برسد.

افضلی در هفته‌های اولیه سعی کرد مشکلات دفاعی تیم زمزم را برطرف کند و در این امر تا حدود زیادی موفق بود و سپس در نیم فصل بازیکنان مورد نیازش را جذب کرد و موفق شد در فاصله یک هفته مانده به پایان لیگ برتر ماندن این تیم در لیگ برتر را قطعی کند،

در فصل دوم زمزم بازی‌های شجاعانه‌ای را در برابر حریفان خود انجام داد و حتی در برخی بازی‌های سخت به تساوی نیز راضی نبود. تیم زمزم با هدایت افضلی موفق شد از تیم‌های مدعی شهید منصوری و میثاق تهران نیز امتیازهای شیرینی بگیرد و به نوعی این تیم‌ها را از کورس مدعیان خارج کند. شجاعت مدیران زمزم و حسین افضلی و بازی خوب بازیکنان زمزم در هفته‌های اخیر با توجه به مشکلات موجود در لیگ برتر ستودنی است،

شهرداری ساوه

شهرداری ساوه امسال با سیدمهدی ابطحی کار خود را در لیگ برتر شروع کرد. آغازی که بدون حاشیه نبود. این تیم با نوسانات فراوانی لیگ برتر را ادامه می‌داد و حتی تا آستانه منطقه سقوط پیش رفت، در زمانی که شهرداری ساوه به رده دوازدهم جدول رسیده بود و خطر سقوط این تیم را شدیدا تهدید می‌کرد٬ مدیرعامل شهرداری ساوه دست به ریسک بزرگی زد و در آن شرایط رضا عقابی را جایگزین سیدمهدی ابطحی کرد٬ که این جایگزینی هم بی‌حاشیه نبود. ولی عقابی در بازگشت خود بسیار مقدرانه عمل کرد و در چهار دیدار اخیر نتایج درخشانی کسب کرد و موفق شد از تیم‌های خوبی مثل هلال احمر و دبیری امتیاز بگیرد، این تیم خوب و پرطرفدار نیز در لیگ برتر فوتسال ماندنی شد. ریسک بزرگ و بجای مدیران ساوه در این جایگزینی قابل تحسین است.

بی‌شک این دو تیم با توجه به در کورس سقوط بودن و ماندن‌شان در لیگ در یک هفته به پایان لیگ برتر باعث خواهد شد تا مدیران این تیم‌ها برای فصل آینده زودتر و با برنامه‌ای مدون‌تر و قویتر در مسابقات لیگ برتر شرکت نمایند.

/ 0 نظر / 20 بازدید