محمد شکری : امسال را با هزار و یک امید و آرزوهای دست نیافتنی آغازکردیم،

برعکس تمامی سالهایی که در فوتبال حضور داشتیم امسال را با هزار و یک امید و آرزوهای دست نیافتنی آغازکردیم،

شروع کار از آنجایی بود که فرماندار قبلی شهرمان جناب مهندس رجبی که الحق و انصاف زحمات زیادی در تمام زمینه ها برای مردم و ورزش شهرمان کشیدند، به اتفاق دکتر محمودیان و دکتر مقیمی به وزارت ورزش و از آنجا به دفتر باشگاه استقلال نزد آقای افشارزاده مدیرعامل فعلی استقلال رفتند و مقرر شد از بودجه اختصاص یافته به تیم استقلال تهران مبلغ  یکصدو پنجاه  تا دویست میلیون تومان آن صرف هزینه های تیم فوتسال شهرداری نکا شود و ما نیز با نام این تیم در مسابقات شرکت نماییم. لیکن با رفتن فرماندار رجبی از سمت فرمانداری شهرستان نکا و آمدن آقای قاسمی طوسی تمام معادلات و برنامه های قدیمی ترین باشگاه شهرستان نکا با چند هزار هوادار خونگرم از بین رفت.

رجبی فقط یک فرماندار نبودند بلکه به نظر من یک خادم به تمام معنا که درب اتاقشان به روی همه باز بود و کمتر کسی دست خالی از اتاق او بیرون می آمد.

تیمی که دلخوش مردم این شهرستان بود به خاطر نداشتن بودجه و عدم حمایت از سوی مسئولین شهرستان از لیگ دسته اول کشور به لیگ دسته دوم سقوط کرد. جای بسی تاسف است که طی چندین نشستی که مسئولین، فرماندار و شورای شهر بابت واگذاری نصف سهام به تنها سرمایه گذار خصوصی (یعنی مدیریت محترم مجتمع تندیس نکا آقایان قلندری و توفیقی)داشتیم ،نتیجه ای در بر نداشت.!!! ولی با این حال آقای قلندری خودشان یک روز با  تمام مشکلاتی که داشتند برای خرید لباس تیم، توسط بنده عازم تهران شدند( وبا ایشان از ساعت ۹ صبح لغایت ده شب درگیر خرید لباس مورد نظر تیم ، به مبلغ بیست  میلیون تومان در بازار منیریه شدیم).

آقای قلندری تنها کسی بودند بعد داستان استقلال اعلام امادگی کردند که به این تیم کمک نمایند. ولی مسئولین شهری قولی که به او داده بودند را عملی نکردند و بعد خریدن لباس برای تیم،ایشان لقای تیم را به عطایش بخشیدند!

 لذا بر خود لازم میدانم از طرف مجموعه تیم ، از مدیریت محترم تندیس آقای قلندری و توفیقی تشکر لازم را داشته باشم .

با تمام مشکلاتی که دارم حدود پنج سال توانستم با کمک دوستم آقای احد جعفری با  وام  و کمک های مردمی این تیم را در سطح مسابقات کشور اداره کنیم. و در هر بازی با چندین هزار مردم و جوانان مشتاق را به سالن بکشانیم و اوقات فراقتشان را پر کنیم.

 سوال من از مسئولین شهرداری این است :این تیم که پشتوانه مردمی دارد و مردم خوب و ورزش دوست شهرمان را به عشق کسب افتخار برای شهرستان به سالن مسابقه می کشاند،چرا از حمایت آنان محروم است ؟؟؟!!!

از تمام حرف و حدیث های پشت سر تیم شهرداری توسط بعضی از عزیزان تیمدار شهرمان( که در استان وشهرستان فعالیت میکنند) نیز گله مندم ... و خواستم به این عزیزان بگویم انشا اله هر وقت تیمشان به این رده از لیگ فوتسال کشور راه یافت ، تازه خواهند فهمید که ما چه می کشیدیم و چگونه این تیم را اداره میکردیم ... .

فقط خدا شاهد این مدعاست که اگر کمکی جمع می کردیم کفاف خرج و مخارج تیم را نمیداد، ودر بعضی از مواقع که در تنگنا قرار می گرفتیم ،لطف بعضی از دوستان هر چند ناچیز،شامل حال ما می شد تا پیکره نیمه جان تیم شهرداری نکا با انبوهی از مشکلات مالی در کوران مسابقات لیگ دست و پا بزند!!! .

در خاتمه خواستم به عرض شما مردم خوب شهرمان برسانم بیشتر عمر من در ورزش سپری شده و از آنجا که بنده قبلا در رشته فوتبال فعالیت میکردم و هم در رشته داوری به امر قضاوت می پرداختم ، دوست داشتم افتخار رفتن به لیگ برتر را با مردم خوب و دوست داشتنی شهرمان تجربه ، و شادی هایم را با انان  تقسیم کنم و خدا می داند که در طول سالیان متمادی تمام وقت و تلاشم را برای تحقق این مهم بکار بستم ولی افسوس ... تنها رشته ایی که در نکا میتوانست لیگ برتری بشود با عدم حمایت مسئولین فعلی شهرمان و بعضی دوستان به ظاهر دوست نما نه تنها محقق نشد بلکه تیم  با رفتن به یک رده پایین تر و سقوط به لیگ دسته دوم از روند رو به رشدی که در این سالیان بدست آورده بود، به یکباره سه سال به عقب کشیده شد. و دیگر چاره ای برای ما باقی نمانده که عطایش را به لقایش ببخشیم و امید داریم کسی باشد که بتواند این پرچم  را بلند کند و راه را ادامه دهد.
باشگاه شهرداری نکا از سال ۱۳۶۰ تاسیس و اکنون ۳۳ سال قدمت مستمر در سطح استان و کشور دارد حاصل تلاش همه دوستان دراین تیم دو ملی پوش در فوتبال و فوتسال به نامهای امید ابراهیمی (استقلال تهران ) فوتبال و علی رهنما (شهید منصوری کرج) فوتسال ... می باشد.

محمد شکری مالک و سرپرست تیم فوتسال شهرداری نکا

/ 0 نظر / 39 بازدید