تیم فوتسال راه ساری:شایعه ای که رفته رفته رنگ واقعیت به خود می گیرد

شاید پس از سقوط راه ساری به لیگ دسته اول فوتسال کشور، اکثریت قریب به اتفاق هواداران این تیم ریشه دار و مردمی فکر انحلال تیم محبوب شان همچون سایر تیم های منحل شده مرکز استان در تراوشات ذهنی شان خطور کرده باشد.

درحالی که پس از 11 سال، نامی از راه ساری در بین تیم های لیگ برتری فوتسال در مراسم قرعه کشی فصل جدید وجود نداشت و حتی بسیاری از فوتسال دوستان مازندرانی خود را برای حضور راه ساری در لیگ دسته اول آماده می کردند، ناگهان خبری در میان علاقه مندان درز پیدا کرد که نشان از آن دارد سعید نجاریان می خواهد تیمش را در لیگ برتر فوتسال کشور حفظ کند.

حدود 2 هفته ای است که خرید امتیاز زمزم اصفهان توسط راه ساری دهان به دهان پیچیده و هنوز هیچ مسئولی از دو تیم در این زمینه اظهارنظری نداشته تا صحت و سقم این خبر بر همگان آشکار شود.

در همین راستا یک منبع آگاه خبر داده که سعید نجاریان از  مدت ها قبل دست بکار شده و حتی هفته گذشته در سفری به اصفهان با مدیران زمزم بر سر میز مذاکره نشسته است. هر چند خود نجاریان ترجیح داده فعلاً هیچ اظهارنظری در این زمینه نکند اما شنیده شده توافقات لازم میان دو طرف صورت گرفته و باید منتظر خبر نهایی جابجایی امتیاز تیم های لیگ برتری زمزم اصفهان و دسته اولی راه ساری در روزهای آینده باشیم.

ظاهراً تنها مشکلی که می تواند مانع این جابجایی شود، مخالفت احتمالی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان است چرا که گفته می شود شهرداری اصفهان و چند شرکت اصفهانی به شدت خواهان خرید امتیاز تیم دوم گیتی پسند هستند اما علی طاهری مدیرعامل و همچنین علیرضا جنتی رئیس هیئت مدیره گیتی پسند اصفهان که روابط حسنه ای بین آنها و سعید نجاریان برقرار است، تمایلی به ماندن امتیاز این تیم در اصفهان ندارند.

شنیده شده در جلسه مذکور، طرف اصفهانی قول مساعد داده تا در هفته جاری بتواند تمامی موافقت های لازم در استان اصفهان را برای نهایی شدن این جابجایی کسب نموده تا نماینده مازندران بار دیگر در لیگ برتر فوتسال آفتابی شود!

اما آنچه که در این میان مهم است و به دغدغه ای برای هواداران پرشور راه ساری تبدیل شده این است که اگر این جابجایی صورت گیرد، آیا این تیم با همان ساز و کار گذشته وارد لیگ برتر خواهد شد یا خیر؟ قطع به یقین تزریق قطره چکانی پول به بدنه تیم راه ساری مانند فصل های گذشته و تداوم مشکلات مالی باعث خواهد شد تا راه ساری مجدداً راهی لیگ یک شود. سعید نجاریان که بیش از یک دهه یک تنه راه ساری را اداره نموده دیگر حاضر نیست این تیم را با مشکلات عدیده اش مدیریت کند.

در فصل گذشته که راه ساری به لیگ دسته اول سقوط کرد، تنها در هفته های پایانی شاهد توجه اداره کل ورزش و جوانان مازندران به این تیم بودیم و همانطور که همگان می دانند، از سوی اداره کل راه و شهرسازی مازندران نیز بیش از 3 سال است که ریالی به این تیم مساعدت مالی نشده است. بنابراین زمان آن رسیده که مسئولان ورزش استان مازندران و شهرداری ساری به تنها تیم ریشه دار مرکز استان که حالا دیگر به نماد ورزش ساری در کشور تبدیل شده توجه ویژه ای داشته و آستین های همت را برای حضور آبرومندانه راه ساری در لیگ برتر فوتسال کشور بالا بزنند.

البته همه این مسائل در گرو جابجایی امتیازات زمزم اصفهان و راه ساری خواهد بود. باید منتظر ماند و دید که در روزهای آینده چه اتفاقاتی در این زمینه خواهد افتاد.

منبع : مازند لیگ

/ 0 نظر / 18 بازدید