افتخاری:عدم برگزاری بازی‌های پلی‌آف لیگ یک به علت تاخیر در رأی کمیته انضباطی اس

سیدرضا افتخاری در خصوص اینکه گفته می‌شود لیگ فصل آینده قرار است 16 تیمی برگزار شود اظهار داشت: قرار است در جلسه هیئت رئیسه که امروز تشکیل می‌شود در این باره تصمیم بگیریم. هنوز چیزی قطعی نیست و اگر اعضای هیئت رئیسه سازمان لیگ با این موضوع موافق باشند این امر اجرایی می‌شود. هفته گذشته حسین شمس به من پیشنهاد 16 تیمی شدن لیگ را داد که من در جواب به او گفتم نمی‌توانم به تنهایی در این باره تصمیم بگیرم و باید اعضای هیئت رئیسه در این خصوص نظر بدهند.

وی ادامه داد: مطرح کردن بحث 16 تیمی شدن لیگ کار آسانی است اما باید شرایط را در نظر گرفت و هزینه باشگاه‌ها را مورد بررسی قرار داد. با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید تصمیمی بگیریم که به لیگ و تیم‌ها ضربه‌ای وارد نشود.

رئیس کمیته فوتسال در مورد اینکه حسین شمس روز گذشته اعلام کرده قرار است پلی‌اف لیگ دسته اول برگزار نشود تاکید کرد: چنین موضوعی صحت ندارد. پلی‌آف لیگ یک به علت رای کمیته انضباطی در خصوص دیدار تیم‌های برنا و کشاورز برگزار نشده و امیدوارم کمیته انضباطی تا هفته آینده رای خود را در خصوص این بازی صادر کند تا ما هم بتوانیم پلی‌اف لیگ دسته اول را برگزار کنیم.

افتخاری در مورد لغو حضور ایران در تورنمنت ازبکستان خاطرنشان کرد: تیم ازبکستان از ما خواست تا برای یک بازی به این کشور سفر کنیم و در واقع تورنمنت این کشور برگزار نخواهد شد به همین دلیل فکر نمی‌کنم خسوس هم موافق برگزاری یک بازی در ازبکستان باشد و بخواهد تا ما برای یک بازی این مسافت را طی کنیم. حالا قرار شده در سفری که فردا به قزاقستان دارم با مسئولان روسیه صحبت کنم تا با چند تیم باشگاهی این کشور بازی دوستانه برگزار کنیم. همچنین در این سفر با مسئولان این تورنمنت صحبت خواهم کرد تا نماینده ایران هم از سال آینده در این رقابت‌ها شرکت داشته باشد.

وی در مورد صحبت‌های سرمربی سابق تیم برنا مبنی براینکه به این تیم اجازه داده شده تا بازیکنان بیشتری را جذب کند و کمیته فوتسال مرتکب تخلف شده تصریح کرد: تخلفی مرتکب نشده ایم. این تیم جا داشت و تعداد بازیکنانشان به حد نصاب نرسیده بود تعداد نفرات مجاز را اجازه دادیم جذب کنند اما آنها قصد داشتند که 4 بازیکن دیگر بیاورند که ما با آن موافقت نکردیم. حیدر فرهادی از وضعیت تیم برنا اطلاعی نداشته است. آنها روی نیمکت بازیکنی نداشتند و فقط 5 بازیکن بودند که به زمین می‌رفتند.

افتخاری یادآور شد: شرایط برنا به گونه‌ای بود که برای ما هم دردسر به وجود آورد. متاسفانه تیم هایی که پشتوانه ندارند به این مسائل دچار می‌شوند و بازی‌های پلی‌آف لیگ یک هم به خاطر این تیم برگزار نشده است.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی فوتسال ایران

/ 0 نظر / 18 بازدید